Wrocław 08.05.2013r.
Ceny nieruchomości w Unii Europejskiej - raport Eurostatu

Zgodnie z najnowszą publikacją Eurostatu na temat cen nieruchomości mieszkaniowych w Unii Europejskiej obejmująca dane za IV kwartał ubiegłego roku wskazuje na kontynuację spadkowego trendu w tym zakresie

Jak wynika z danych Eurostatu w większości krajów Wspólnoty nieruchomości mieszkaniowe tanieją. Najgorsza sytuacja charakteryzuje Półwysep Iberyjski, gdzie wysoka nadpodaż na rynku nieruchomości zbiegła się w czasie z poważnym kryzysem gospodarczym. W IV kw. 2012 r. w Hiszpanii odnotowano spadek średnich cen nieruchomości aż o 12,8% w stosunku do analogicznego kwartału poprzedniego roku. W Portugalii sytuacja wyglądała nieco lepiej - spadek wyniósł 6%. Z kryzysem na rynku nieruchomości wciąż boryka się Irlandia, choć tu sytuacja z kwartału na kwartał poprawia się. W końcówce ubiegłego roku odnotowano spadek średnich cen nieruchomości mieszkaniowych rzędu 4,5% podczas gdy kwartał temu wynosił on 9,7%.

Poczas dokonywania wyceny nieruchomości rzeczoznawcy uwzględniają trendy zmian cen. Dane wykorzystywane w operacie szacunkowym powinny zostać zaktualizowane wskaźnikiem cen na datę wyceny.
       


Tutaj znajdziesz najświeższe informacje dotyczące rynku nieruchomości. Prawo, podatki, wydarzenia.


Sprawdź, czy nieruchomość której wycenę chcesz zamówić znajduje się w zasięgu naszej działalności.